Wzmożony rysunek naczyniowo zrębowy płuc
Witam, Mam 50 lat{mężczyzna} W badaniu rtg klatki piersiowej wyszło mi ze mam Wzmożony rysunek naczyniowo zrębowy płuc Co to znaczy?

MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu
Witam! Wzmożony rysunek naczyniowy płuc najczęściej jest zjawiskiem wtórnym do niektórych chorób serca i układu oddechowego. Nie zawsze taki wynik ma jakiekolwiek znaczenie kliniczne dlatego powinien udać się Pan do lekarza POZ który przeprowadzi bezpośrednie badanie i zdecyduje o ewentualnej konieczności pogłębiania diagnostyki.