Jak rozwiązać ciążę po podaniu oksytocyny?

Jak należy rozwiązać ciążę jeżeli upłynęła 10doba a główka jest wysoko. Podana została oksytocyna, która wywołała skurcze co2-3 minuty ale główka nie obniżyła się i szyjka ma ok 2-3cm

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od wieku ciąży. Być może będzie konieczność wykonania cięcia cesarskiego. Proszę koniecznie kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.