Jak się leczy takie złamania i czy konieczne jest założenie gipsu?

Witam. Trzy tygodnie temu biegałem, na następny dzień lub po kilku dniach zaczęła mnie boleć stopa, boli mnie już tak trzy tygodnie. Byłem u ortopedy prywatnie i ten podejrzewa złamanie marszowe II kości środstopia, dał mi skierowanie na rentgen i kazał przyjść z wynikami, ale ja poszłem do lekarza rodzinnego bo nie chce płacić znowu za wizytę i prześwietlenie i dostałem od niego skierowanie tak samo na rentgen ale publicznie wiec nie muszę płacic, rentgena dzisiaj zrobiłem i wyniki będę miał dopiero najwcześniej w piątek rano czyli za dwa dni. Mam teraz pytanie czy jak mam podejrzenie złamania marszowego to czy mogę chodzić do pracy i czy wogule moge chodzić na tą stopę do czasu aż dostanę wyniki prześwietlenia? Czy istnieje ryzyko że jak będę chodził na tą stopę to mogę sobie jeszcze bardziej uszkodzić tą stopę? A tak wogule to czy z wynikami prześwietlenia wystarczy jak się zgłoszę do lekarza rodzinnego czy lepiej będzie jak pójdę do ortopedy? Jak się leczy takie złamania czy konieczne jest założenie gipsu? Wiem, że powinienem zapytać lekaża ale jakoś nie dopytałem się.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza ortopedy aby ustalić dalsze postępowanie. czasem wystarczy orteza bez gipsu przy takim złamaniu, ogólnie powinno być zwolnienie lekarskie, przeciążeania już złamania może powodować jego większe komplikacje.