Jak się leczy zapalenie mieszków włosowych?

Zapalenie mieszków włosowych. Witam, w zeszłym tygodniu mój mąż (28 lat) był u dermatologa, ten stwierdził zapalenie mieszków włosowych (mąż ma, od paru już lat, na plechach, pośladkach i udach czerwone bąble, często ropne). Lekarz stwierdził, że z tym się nie da nic zrobić, że nawet jeśli przepisze antybiotyk to bąble po czasie wrócą ,zalecił używanie kremu zawierajacego srebro. Moje pytanie brzmi czy na prawdę nic się nie da zrobić czy może mąż powinien się udać do innego dermatologa? W internecie jest bardzo dużo informacji o leczeniu tej choroby, dlatego też jestem zdziwiona zaleceniem lekarza.

Dzien dobry jak najbardziej wskazany będzie antybiotyk, można również wykonać peelingi medyczne. Srebro podgoi ale wyłacznie drobne zmiany. Zapraszam na konsultację do naszej Pani dermatolog Magdalena Datta Adamczak na konsultację.