Jak się pozbyć wątpliwości dotyczących ojcostwa dziecka?

Witam. Bardzo proszę Państwa o pomoc dla przyjaciółki. Oto jej treść wiadomości. "Jestem aktualnie w 14 tygodniu ciąży, o którą od lat się starałam. Moje życie przyniosło mi ostatnio wiele zmian. W marcu rozstałam się z byłym chłopakiem (ostatnie zbliżenie w połowie lutego oczywiście zero antykoncepcji). Zanim jednak się z nim rozstałam zrobiłam 5 marca test ciążowy i wynik wyszedł negatywny, więc się pożegnaliśmy. Jednak dręczące przypuszczenia o ciąży z byłym facetem nie dały mi spokojnie funkcjonować, więc kilka dni później zrobiłam również test ciążowy gdzie wynik wydawał się ujemny (druga cieniutka biała linia jednak znów wywołała u mnie koszmarne uczucie strachu więc zrobiłam jeszcze dwa testy wynik wyszedł ujemny).W połowie marca udałam się do ginekologa aby skonsultować moje obawy co to wątpliwego testu i zalecił mi badanie na beta hcg (ponad miesiąc po stosunku z byłym). Jednak przed badaniem wypiłam około pół litra wody, po fakcie znajoma nastraszyła mnie że wypicie wody może sfałszować wynik. Wynik wyszedł <0,1, Wg ginekologa ciąża wykluczona. Okresy miałam dwa razy w marcu 10 oraz po 20marca, ostatni miałam 22 kwietnia. Tu znów kolejna znajoma zasugerowała mi że to mogą być tylko plamienia a nie okres bo ona będąc w ciąży do czwartego miesiąca plamiła. Znów byłam zaniepokojona. W połowie marca poznałam nowego , wspaniałego chłopaka, z którym zaczęliśmy starać się o dziecko. W maju już nie miałam okresu, kupiłam test i wyszedł wynik pozytywny. Opowiedziałam o moich wątpliwościach co do ojcostwa mojemu lekarzowi prowadzącemu on jednak z całą premedytacją ocenił wiek ciąży na 5 tydzień. Mnie jednak nadal nękają nurtujące wątpliwości i obawy mimo że w końcu spełniło się moje największe marzenie gdyż wreszcie zostane matką. Pragnę się tym radować tak samo jak mój Ukochany. On jest pewny że to Jego dziecko a mnie dręczą ciągle te wątpliwości. Skąd te wątpliwości, jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie." Katarzyna

Dzień Dobry Pani,

Myślę, że pomocną byłaby dla Pani zwyczajna rozmowa z psychologiem, w której mogłaby Pani przepracować swoje obawy.

Z przesłaniem radości i pomyślności, dla Pani i Pani Dziecka,
Irena Mielnik-Madej

Witam, jeżeli badania wykazały że nie była możliwa ciąża z pierwszym partnerem, więc może Pani spokojnie, bez obaw cieszyć się myślą o tym że zostanie mamą. Warto skorzystać z konsultacji z psychologiem i zastanowić się z jakiego powodu ma Pani wciąż wątpliwości, czemu się pojawiają, tak aby w pełni mogli się Państwo cieszyć swoim szczęściem.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl