Jak się przygotować do laparoskopowej operacji usunięcia polipa?

Witam ,mam mieć przed laparoskopową operacją wycięcia polipa1,5cm jelita grubego dokładne oznaczenie markerem miejsca jego położenia w Pracowni Endoskopii. Jak się przygotować jeśli będzie ono ok. godz. 11,30 i mam przedtem dokonać 2 wlewów śr. RECTANAL. Ile dni i jaką stosować dietę ,jeśli mam cukrzycę Typu II i nadciśnienie. Rano biorę :1xnorvasc 5mg,1xcarvedilol-ratiopharm12,5mg ,połód:1xkalipoz prol.,1xwitD3,1xaccard75mg,wiecz:1xgopten2mg,1xsortis10mg,2xglucophageXR1000mg.

Standardowo z reguły zaleca się zażycie porannych leków przed zabiegiem oraz od północy nie należy nić jeść i 6 godzin przed zabiegiem nie pić.