Jak się zabezpieczyć?

Witam. Brałam tabletki antykoncepcyjne od jakiegoś czasu. Już po raz kolejny jednak chce je odstawić z paru powodów, też zdrowotnych. Jakich możemy używać zabezpieczeń z partnerem? Prezerwatywa niestety nie wchodzi w grę. Proszę o poradę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wybór metody antykoncepcyjnej powinien zależeć od wielu czynników, takich jak wspomniane przez Panią, a mi nieznane, ograniczenia zdrowotne, ale nie tylko. Należy uwzględnić również przyszłe plany reprodukcyjne pary, wiek, jakie ryzyko niechcianej ciąży jest Pani w stanie zaakceptować, czy tak wydawałoby się prozaiczne jak wygodę.

Na łamach naszego portalu może Pani znaleźć opis wszystkich dostępnych metod antykoncepcyjnych, wraz z ich największymi wadami i zaletami, ryzykiem wiążącym się z ich użyciem oraz skutecznością. Polecam zacząć lekturę od artykułu lub obejrzenia filmu, a swoją decyzję przedyskutować z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie!