Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie środki antykoncepcyjne mogę stosować?

Przez ponad rok stosowałam tabletki antykoncepcyjne H*******. Ale okazało się, że nie mogę ich już stosować ponieważ wystąpiła u mnie zakrzepica. Lekarze zabronili mi stosować tabletek hormonalnych oraz plastrów. Czy są jakieś inne sposoby na bezpieczną antykoncepcje w moim przypadku? Dodam również, że nie ufam prezerwatywom oraz globulkom. Proszę o dobrą radę, którą mogłabym wykorzystać w przyszłości. Pozdrawiam
ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

W przypadku wystąpienia zakrzepicy rzeczywiście stosowanie antykoncepcji hormonalnej wiąże się ze znacznym ryzykiem nawrotu choroby. W związku z tym dopuszczalne jest stosowanie wszystkich mechanicznych metod antykoncepcyjnych.
Jeśli rodziła już Pani dziecko to możliwe jest stosowanie wkładki wewnątrzmacicznej, która jest stosunkowo bezpieczną i skuteczną metodą.
W przypadku braku porodu w wywiadzie można uwzględnić pozostałe metody mechaniczne takie jak prezerwatywa dla kobiety, globulki ze środkiem plemnikobójczym, błona dopochwowa czy kapturki naszyjkowe. Ostatnie dwie z wymienionych metod są dosyć skuteczne w zapobieganiu ciąży.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy