Jak skutecznie leczy refluks?

Dzień dobry, od kilku miesięcy mam nietypowy refluks: obrzęk gdzieś na dole gardła ( potwierdzony kamerką przez laryngologa), uczucie plastra w gardle, kaszel, czasami odruch wymiotny, pieczenie w jamie ustnej, gardle. Miałam robioną gastroskopię, która wykazała właśnie refluks bez żadnych nadżerek, oprócz tego odźwiernik ziejący, bez Helicobacter. Od lutego biorę Controloc, póżniej był Dexilant i Zirid. Teraz laryngolog przepisał mi Controloc 40 rano ranigast za dnia Controloc 20 wieczorem, lekka ulga była przez parę dni. Znowu jest to samo. Co ja mam robić? Za długo to trwa, szczególnie żyć mi nie daje ten ,,plasterek przyklejony" i obrzęk - raz większy raz mniejszy ( to nie jest klucha, bo to się da wytrzymać). Na stałe zażywam con cor cor 1, 5 bądź 3,75. Kobieta, 45 lat

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wizytę u gastrologa, który zmodyfikuje leczenie. W przypadkach, kiedy leki nie pomagają pomocne bywa operacyjne leczenie refluksu poprzez wzmocnienie bariery pomiędzy żołądkiem i przełykiem, co uniemożliwia cofanie się kwaśnego soku żołądkowego do przełyku. Pozdrawiam!