Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak skutecznie leczy refluks?

Dzień dobry, od kilku miesięcy mam nietypowy refluks: obrzęk gdzieś na dole gardła ( potwierdzony kamerką przez laryngologa), uczucie plastra w gardle, kaszel, czasami odruch wymiotny, pieczenie w jamie ustnej, gardle. Miałam robioną gastroskopię, która wykazała właśnie refluks bez żadnych nadżerek, oprócz tego odźwiernik ziejący, bez Helicobacter. Od lutego biorę Controloc, póżniej był Dexilant i Zirid. Teraz laryngolog przepisał mi Controloc 40 rano ranigast za dnia Controloc 20 wieczorem, lekka ulga była przez parę dni. Znowu jest to samo. Co ja mam robić? Za długo to trwa, szczególnie żyć mi nie daje ten ,,plasterek przyklejony" i obrzęk - raz większy raz mniejszy ( to nie jest klucha, bo to się da wytrzymać). Na stałe zażywam con cor cor 1, 5 bądź 3,75. Kobieta, 45 lat
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Sugeruję wizytę u gastrologa, który zmodyfikuje leczenie. W przypadkach, kiedy leki nie pomagają pomocne bywa operacyjne leczenie refluksu poprzez wzmocnienie bariery pomiędzy żołądkiem i przełykiem, co uniemożliwia cofanie się kwaśnego soku żołądkowego do przełyku. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy