Możliwość stosowania miodu Manuka przy lekach na refluks

Witam. Leczę się na refluks. Jestem po gastroskopi i 2 tygodniowym leczeniu. Rano biorę emanere 40mg, oraz zirid 3 razy na dobe i ranigast na noc. powoli zaczynam czuć poprawę, jedyne co zostało z objawów to takie łaskotki w gardle gdy jestem głodny, oraz ból w nadbrzuszu podczas ucisku ale tylko wtedy gdy mam pusty żołądek. Czy mogę stosować miód manuka, wraz z przyjmowanymi lekami?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

niewielkie ilości może Pan spożywać, ale proszę nie łączyć z lekami. Leki popijamy wodą, a za jakiś czas możemy zjeść łyzeczkę miodu.

Pozdrawiam serdecznie