Czy hipotetycznie wykonana fundoplikacja zagrozi możliwości wykonania operacji roux en y?

witam.od okolo 10 lat mam stwierdzane w 6 gastroskopiach zapalenie czesci przedodzwiernikowej zoladka i zolc w zoaldku prawie w kazdym badaniu a takze w kazdym nadzerki przelyku..leczono mnie wielokrotnie lekami typu helicid 40 raniberl 300 na noc debretin 3x1 i proursan 2 x na noc i zirid 3x1..mimo zawsze leczenia kilkumiesiecznego w kolejnych gastro zawsze takie wyniki i brak poprawy nadal sa nadzerki przelyku GERD A i zapalenie zoladka..od okolo 6 lat mamnasilony reflux krtaniowo gardlowy a..Jakby bylo malo jestem po wycieciu woreczka zolciowego 3 miesiace temu.W rodzinie mialo go wycinanego wiele osob z strony obojgu rodzicow..W gastroskopi ostatniej 2miesiace po cholecystektomi stwierdzono przepukline okolo 2-3 centymetry i luzny wpust I 2 nadzerki przelyku plusco nigdy nie bylo zapalenie odzwiernika. Z objawow nowych po wycieciu woreczka doszlo uczcucie pieczenia zoladka, mdlosci, odbijania..Mialem od zawsze zarzucanie zolcia a teraz jest nasilone czy to sie ustabilizuje?Mam kilka pytan 1 czy operacja roux en y lub un cut roux jest dobrym rozwiazaniem?czym sie one roznia? 2 czy fundoplikacja jest wskazana gdzie jeszcze przed wycieciem woreczka zolciowego sie nad nia zastanawialem gdyz objawy utrudnialy funkcjonowanie 3 czy hipotetycznie wykonana fundoplikacja zagrozi mozliwosci wykonia operacji roux en y kiedy bedzie koniecznosc jej zrobienia?Jjestem bardzo wysportowany czlowiekiem bez otyłosci ale z objawami utrudniajacymi zycie.Co mozna jeszcze zrobic?

Proponuję pójść do chirurga, który udzieli Panu dokładnych odpowiedzi, każdy pacjent to indywidualny przypadek i nie da się odpowiedzieć tylko tak-nie. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.