Jak wyleczyć stwierdzony refluks?

witam.ciagle czuje kwas w gardle,czesto tez afty na tylniej czesci gardla,biore 2x controloc 40 i 2x ranigast 150 przed snem.refluks mam stwierdzony od 10 lat obecnie mam 34 od2 lat mimo tych dawek lekow sa tylko momenty w ciagu dnia bez objawow.nie mam przepukliny rozworu przelykowego a tylko refluks i i nadzerki wdolnej czesci przelyku.czesto mam biegunki i problemy z jelitami czy to tez moze byc przyczyna refluksu?gdzie mozna wykonac zabieg pryw?czy lepsza jest fundoplikacja czy zab.stretta

Witam. Konieczna jest diagnostyka i konsultacja gastroenterologiczna, po której musi nastąpić decyzja o dalszym leczeniu - także operacyjna, jeśli tak wykażą badania.