Jak skutecznie leczyć depresję u 25-latka?

Witam serdecznie. Lekarz stwierdził u mnie depresje. I czytając ogólne objawy i przebieg tej choroby dokładnie tak sie czuje jakbym ją miał. Od ponad miesiąca biorę lek Absenor najpierw w dawcę 600mg dzien teraz 900. Czuje sie po tym ciagle zamulony, nie czuje ze jest weekend i generalnie nie jest tak jak być powinno raczej a minęło już ponad 1,5 mes. Nie mam choroby dwubiegunowej wiec dlaczego dostałem taki lek skoro to zamula a ja nie mam motywacji zeby wstać z łóżka? Proszę specjalistów o darowanie sobie rad w stylu zachęcam do psychoterapii bo ją już prowadzę chodzi mi o konkretna odpowiedz na pytanie czemu ten lek a nie zwykły antydepresant? Pozdrawiam

Dzień dobry,
Absenor należy do leków stabilizujących nastrój, nie ma działania przeciwdepresyjnego. Jest stosowany w różnych schorzeniach psychiatrycznych, głównie w chorobie afektywnej dwubiegunowej.
Jeżeli lekarz rozpoznał depresję w przebiegu CHAD, to takie postępowanie może być wystarczające. Jeżeli jednak jest to depresja bez ryzyka ChAD, to winna być leczona lekiem p/depresyjnym. Należy dopytać się lekarza, jaką konkretnie depresję rozpoznał. Rzeczywiście, lek ten może wywoływać opisane przez Pana objawy.
Pozdrawiam.