Jak skutecznie leczyć ściekającą wydzielinę po gardle?

Dzień dobry. Mam problem ze ściekającą wydzieliną po tylnej ścianie gardła od około 3 lat przez to ciągłe infekcje. W sierpniu tego roku przeszłam przez ciagłe infekcje zabieg wycięcia migdałków ale problem z wydzieliną pozostał. Często przechodzę zapalenie zatok 3-5 razy w roku. Rtg jest ok ale miewam bóle głowy w okolicy czołowej oraz przy wietrze z tyłu głowy. Jestem też po zlamaniu nosa w 2011 roku ale nie miałam pojęcia nim problemów. Uciążliwe jest te ściekanie wydzieliny i jej wypłacanie w każdym miejscu. Przez tą wydzielinę zaś miałam infekcje gardła tydzień temu co zrobić by znaleźć przyczynę i tyle nie chorować?

Odczep się od zatok, zatoki nie bolą i masz rtg ok. Nos i zatoki wydzielają około 2 litrów płynów na dobę i gdzieś to musi spłynąć. odczep się od tego bo jeszcze znowu coś Ci wytną tak jak te migdałki. Będziesz zdrowsza nie chodząc po lekarzach !