Jak skutecznie leczyć tyreotoksykozę?

Od 6 lat temu zdiagnozowano tarczyca - tyreotoksykoza z wolem wieloguzkowym, toksycznym. TSH tańczy pada poniżej dolnych wartości np. 0,187 ; 0,157 po jakimś czasie wyniki wracają do normy np 0,380 ; 0,480 od tych sześciu lat czuje sie bardzo zle mam depresje płaczliwość niechęć do życia rozgrzebuje przeszłość itd . poszłam juz do psychiatry i w br. ponownie wylądowałam u endokrynologa tym razem prywatnie, który włączył mi próbnie thyrozol 5mg poł tab co drugi dzień, po 6 tyg stwierdził wole guzkowe i subkliniczna nadczynność TSH poszło w góry, 0,518 a FT4 14,39; FT3 4,38 a ja czuje sie lepiej i zaproponował terapie jodem radioaktywnym lub operacyjne usuniecie. Ale wg lekarza rodzinnego winnam sie skonsultować jeszcze z innym endokrynologiem i na razie nie isc na ten jod bo wprawdzie TSH tańczy ale FT4 15,65 i FT3 - 4,93 z przed braniem tyrozolu to wartości w normie . Co mam robić chciałabym w końcu czuć sie dobrze

Ważne badanie, objawy, stan ogólny i wyniki badań , Ważny spokój, właściwa dieta, może suplementacja wit D , selenu ??
Wtedy zalecenia co do dalszego postępowania, leczenia...
Pozdrawiam