Leczenie jodem a wyniki TSH

witam prosze o rade.Moj obecny wynik tsh wynosi 0,0485 czyli wielka nadczynnosc.Lecze sie od 2 lat obecnie Thyrozolem 20mg.pani doktor mowila ze kwalifikuje sie do leczenia jodem na czym to leczenie polega i jakie moga byc skutki uboczne?a i man guzki 2 i 5mm.prosze o odp.dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Mówiąc ogólnie leczenie jodem polega na doustnym podaniu preparatu jodu radioaktywnego. Powoduje to wyciszenie nadmiernego pobudzenia komórek tarczycy i normalizację jej pracy, czyli zaprzestanie nadmiernej produkcji hormonów. Działanie jodu ogranicza się do tarczycy. Jedynym przeciwskazaniem jest ciąża i aktualne karmienie piersią. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.