Jak skutecznie leczyć zaburzenie OCD?

Witam mam problem zaburzenie psychiczne stwierdzone ocd ciągle myślę czy mógłbym zrobić komuś krzywdę nie potrafię sobie z tym poradzić myślę nad leczeniem prądem tms czy jest to skuteczne przyjmuje leki SSRI od dwóch tygodni i zadnych efektów proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 35 LAT 8 miesięcy temu

Koniecznie powinien Pan skonsultować się z psychiatrą, który ustali najlepszy sposób leczenia. Farmakoterapię należy wesprzeć psychoterapią, najlepiej w nurcie poznawczo- behawioralnym. Musi zachować Pan cierpliwość, ponieważ efekty obu metod leczenia przychodzą z czasem. Korzyści ze stosowania SSRI można odczuć najczęściej po 2-4 tyg. stosowania, psychoterapia to zwykle proces wieloletni.