Jak skutecznie wyleczyć anginę?

Witam mam trzecią anginę w ciągu trzech miesięcy. zrobiłam sobie wymaz z gardła wyszedł mi streptococcus pyogenes wrażliwy na penicyliny, erytromycyny, klindamycyny, tetracykliny, trimethoprim/sulfamethoxazole. obecnie biorę duomox 1g 3xdziennie. czy pomoże skoro w antybiogranie nie ma nic o amoksycylinie czy powinna zmienić antybiotyk na inny? proszę o odp

Szanowna Pani,
amoksycylina należy do grupy aminopenicylin. Najlepsze leczenie to leczenie według posiewu! Jeśli w posiewie jest wrażliwy na penicyliny, to Duomox (amoksycylina z klawulonianem) też powinien zadziałać.

W nawracających infekcjach gardła można spróbować też wspomóc się suplementem np. Entitis- zawiera "dobre" bakterie, które wpływają hamująco na rozwój tych innych, "złych"- także Streptococcus pyogenes.

Obniżony poziom wit D3 też może sprzyjać przewlekającym się infekcjom- czy w okresie jesienno zimowym stosowała Pani suplementacje?

pozdrawiam, ASz-S