Zapytaj lekarza

1 , 0 2 9 , 4 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak skutecznie wyleczyć trądzik u 23-latki?

Proszę o jakieś podpowiedzi - Od dawna borykam się z trądzikiem, brałam pół roku Izotec który pomógł na pięć lat, następnie trądzik wrócił, wyleczyłam go kolejnym antybiotykiem ale ponownie na krótko. Rok temu po zrobieniu kolczyka w chrząstce ucha obsypało mi dosłownie całą twarz nie takim zwykłym trądzikiem tylko jakby zgrubieniami rozlanymi pod skórą. Po usunieciu go i antybiotyku wszystko się uspokoiło do tej pory, wszystko zaczęło się od nowa w tej samej postaci, zmiany trądzikowe rozlane pod skórą plamy/zgrubienia. Dodam, że nie mam już nigdzie żadnej biżuterii, jedynie aparat retencyjny od wewnętrznej strony łuku. Jednak przy noszeniu aparatu stałego przez 2 lata - podejrzewam z tego samego materiały - nie miałam takich problemów. Proszę o poradę jakie badania wykonać, jakim pod kątem? Dodam, że robiłam tez wymaz z jednej takiej "plamy" ale nic nie wykazał. Z góry dziękuję.
KOBIETA, 23 LAT 6 dni temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .
www.lenartowiczclinic.pl

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy