Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy trądzik w wieku 20 lat jest normalny i jak go wyleczyć?

Mam 20 lat i mam trądzik od 9 lat. Próbowałam wszystkich dostępnych antybiotyków oraz wszystkich leków na trądzik, jakie dostępne są na rynku. Niestety nic mi nie pomaga. Zmieniam co chwilę dermatologów, ponieważ żaden nie jest w stanie mi pomóc. Jak można się pozbyć trądziku? Lub zlikwidować przyczyny?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Witam,
Leczenie trądziku to proces często długotrwały i niekiedy wymagający stosowania leków przez wiele lat. W przypadkach ciężkich zmian trądzikowych nie reagujących na leczenie antybiotykami np.tetracyklinami należy sięgnąć po pochodne witaminy A czyli tzw. retinoidy przyjmując je doustnie, a także w terapii łączonej bezpośrednio na skórę zmienioną chorobowo. Ponadto gabinety medycyny estetycznej prowadzone przez lekarzy dermatologów (!) mogą Pani zaoferować zabiegi zmniejszające oraz likwidujące zmiany potrądzikowe.
Pozdrawiam
Lek.Joanna Sałkowska-Wanat 

0

Trądzik
Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy