Maści na trądzik i usuwanie blizn potrądzikowych

Witam, czy mógłby mi ktoś podać nazwę silnej maści przeciwtrądzikowej. Chodziłem po wielu dermatologach i nic, dotąd używałem EPIDUO, ale trądzik nadal jest, jak i widoczne już blizny. I drugie pytanie, czy blizny potrądzikowe można jakoś usunąć w gabinecie dermatologicznym ? Bardzo proszę o odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Jeśli zmiany trądzikowe utrzymują się przewlekle należy rozważyć leczenie doustnymi retiniodami .Po wyleczeniu można redukować blizny peelingami lub laserem frakcyjnym.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty