Czy z trądziku można wyleczyć się raz na zawsze?

Stosowałam różne maści, antybiotyki doustne i miejscowe, retinoidy i nie zauważyłam żadnej poprawy. Tzn. raz na pół roku wyleczyłam się dzięki differinie i summamedzie, ale niestety trądzik powrócił i od tego czasu nic nie chce go ruszyć. Od kilku miesięcy przerwałam leczenie, ponieważ nie zauważałam żadnej poprawy, teraz stosuje aby delikatne kremy przeciwtrądzikowe i raz jest lepiej a raz gorzej. Twarz myję przegotowaną wodą. Najwięcej krost wyskakuje mi w okolicach brody i policzkach, potrafią one siedzieć w skórze cały tydzień i dopiero wtedy się zmniejszają lub same wychodzą. Jakiejś ogromnej tragedii nie mam na twarzy, ale i tak czasami wstyd się nawet rodzicom pokazać, bo to już tyle lat... Więcej mam czerwonych plam po krostach, jak się ich pozbyć lub zapobiegać? Pozdrawiam

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam!
Trądzik to przewlekła choroba skóry trwająca często wiele lat, ale zapewniam Panią, że w końcu minie. Stosowała Pani terapie, które przyniosły wg tego co Pani napisała oczekiwane rezultaty. jednakże leczenie trądziku to także profilaktyka, czyli po zaprzestaniu leczenia powinna Pani stosować preparaty miejscowe, 2-3 razy w tygodniu przynajmniej. W kwestii zmian potrądzikowych (blizn, przebarwień) gabinety medycyny estetycznej oferują szereg zabiegów przeznaczonych do usuwania zmian potrądzikowych.
Pozdrawiam
Lek.Joanna Sałkowska-Wanat 

0

Trądzik
Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty