Czym wyleczyć ropny trądzik?

Witam.Mam 16 lat. Mam również straszny trądzik i chciałabym się go jakoś pozbyć i proszę o pomoc . Mam krosty z białymi czubkami i takie normalne strasznie mnie bolą. żele od trądziku na początku trochę pomagały ale potem nie bardzo.Proszę o pomoc.

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Witam,

Czy zmiany te widział dermatolog? Opis sugeruje dość nasiloną postać trądziku. Warto byłoby spróbować kombinacji antybiotyku z retinoidem do stosowania zewnętzrnego, a jeśli nie będzie efektu, trzeba będzie pomyśleć o leczeniu systemowym.

Jednak bez obejrzenia zmian trudno ordynować adekwatne leczenie. Myślę, że w Twoim przypadku bez wizyty u dermatologa się nie obędzie.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty