Jak się pozbyć trądziku?

Witam, mam 20 lat i już od pół roku leczę się u dermatologa na trądzik, z początku efekty były dobre, brałam antybiotyk (jakieś 3 miesiące) i najgorsze pryszcze zniknęły, ale niestety teraz już występują nawroty, pomimo że stosuję żele, maści, myję twarz specjalnymi kosmetykami, piję specjalne mieszanki na problemy skórne z apteki, nie wiem, co robić. Prosze o poradę.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Szanowna Pani

Czy zaobserwowała Pani jakąś prawidłowość w pogarszaniu się stanu cery, np. co miesiąc przed okresem? Jak silne jest to pogorszenie?
Należy pamiętać, że przed wystąpieniem miesiączki skóra ma tendencje do przetłuszczania i mogą pojawiać się wykwity.

Jeśli zmiany są rzeczywiście nasilone lub nie mają związku z cyklem menstruacyjnym, być może warto by poprosić dermatologa o lek z innej grupy, np. retinoid sam lub w połączeniu z antybiotykiem, do stosowania zewnętrznego.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty