Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy wreszcie zniknie mi trądzik?

Witam. Mam prawie 18 lat i problem z niedoskonałościami skóry trądzik mam od dawna chyba od 12 roku życia i cera się nie poprawia.Mam zaskórniki,grudki,pryszcze,rozszerzone pory blizny po trądziku ,zaczerwienienia wykwity.Pryszcze występują u mnie na twarzy szyi dekolcie i górnych plecach jest lato i trochę się wstydzę tych krostek ..Próbowałam różnych maści kremów żeli ale wszystko na próżno.Chciałabym się w końcu tego pozbyć..Kiedy trądzik może mi zniknąć ?Jakie leki i maści są skuteczne na trądzik?

KOBIETA ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Szanowna Pani,
Trądzik pospolity może występować między 11 a 30 rż, co nie znaczy ,że musi trwać przez cały ten okres. Różne też bywa jego nasilenie.
Dostępnych jest wiele grup preparatów stosowanych w walce z trądzikiem. Wśód nich preparaty keratolityczne, retinoidy antybiotyki, ich połaczenia, preparaty hormonalne i inne.
Niemniej ważną, a właściwie podstawową sprawą jest właściwa pielęgnacja cery, która pomaga walczyć z istniejącymi zmianami, nie pogarszać sytanu cery oraz zapobiegać powstawaniu kolejnych wykwitów.

Doradzałabym Pani udanie się do dermatologa, który dobierze odpowienie preparaty lecznicze, doradzi jak i czym najlepiej pielęgnować cerę,  a wszystko po zebraniu wywiadu i ocenie nasilenia zmian. Indywidualnie dla danego pacjenta dobrana kuracja ma największe szanse powodzenia.
I proszę pamiętać, że leczenie to jest długotrwałe, ale cierpliwość zwykle zostaje wynagrodzona.

Pozdrawaim serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy