Problemy hormonalne przy trądziku i tłustej cerze

Witam mam 21 lat i od wielu wielu lat borykam się z problemem jakim jest dla mnie trądzik i tłusta cera . Trądzik występuje u mnie głownie na twarzy i dekolcie oraz plecach ,w trakcie i przed miesiączką nasila się oraz wieczne wągry na nosie , bez przerwy wpędza mnie to w straszne kompleksy stosowałam już różne maści zioła kosmetyki wizyta u dermatologa też nie pomogła. Czy są to problemy hormonalne czy może mieć na to wpływ ,że miałam paciorkowca w gardle ?

Witam Panią,

Trądzik opisywany przez Panią kwalifikuje się do terapii dermatologicznej na początek.

Lekarz może zaproponować dwa rozwiązania:
- antybiotykoterapia;
- izotretinoinę pochodna witaminy A.

Nie ma potrzeby dręczenia psychicznego siebie z tytułu trądziku.
Terapię lekarz dobiera w zależności od nasilenia trądziku i ogólnego stanu zdrowia pacjenta.
Kilka miesięcy leczenia a później zajmujemy się u nas w Instytucie Adamowicz skuteczną likwidacją blizn potrądzikowych i przebarwień.:-)
Proszę poszukać lekarza z polecenia najlepiej w miejscowości gdzie Pani mieszka.

Pozdrawiam serdecznie
Anna Adamowicz
www.instytutadamowicz.pl

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.