Jak sobie poradzić z trądzikiem i ropnymi zmianami?

Jak poradzić sobie ze okropną cerą? Od wielu lat walczę z trądzikiem, zdecydowałam się nawet na terapię retinoidami, którą musiałam przerwać po 3 miesiącach z uwagi na okropne efekty uboczne, dziś mija rok od przerwania leczenia; nie mam ropnych zmian, ale za to dużo takich biały trudnych do wyciśnięcia, wągrów, i blizn; moja twarz jest cała tak "chropowata"; zmiany występują też na plecach na dekolcie a na nogach robią mi się ropne krostki wokół mieszków włosowych. Jak sobie z tym poradzić?

Nie należy wyciskać. Należy leczyć - jest wiele metod, nie tylko retinoidy. Swoją drogą szkoda przerwanej kuracji, skoro wytrwała Pani już trzy miesiące. Skutki lecznicze retinoidów są nieodłącznie związane ze skutkami ubocznymi, im gorzej, tym skuteczniej. Można też zastosować retinoidy zewnętrzne, też nie jest miło, ale tylko w miejscach smarowanych. Są też leki z innych grup, antybiotyki, nadtlenki, kwas azelainowy itd. Dermatolog pomoże Pani dobrać właściwą metodę.

Dzień dobry,

W Pani przypadku warto pomyśleć o zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, które ,,wyciszą" buzię, a następnie poprawią ogólny wygląd i strukturę cery. Najlepiej będzie jeśli uda się Pani do lekarza medycyny estetycznej na konsultację. Po dokładnie przeprowadzonym wywiadzie oraz obejrzeniu cery specjalista zaproponuje najlepsze dla Pani leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.