Jak sprawdzić czy mam bakterię Mycoplasma pneumoniae?

Witam. Od kilku dobrych tygodni kaszle, lekarz powiedział ze mam ostre zapalenie oskrzeli, po antybiotyku kaszel sie zmniejszyl. Po jakims czasie znowu sie zaczal wiec znow poszlam do lekarza ktory powiedzial ze mam znow obustronne zapalenie oskrzeli, wtedy zlecił badania na bakterie. Wyszlo ze mam : Mycoplasma pneumoniae, mam igG 46,43. I teraz moje pytanie, czy to znaczy ze mam te bakterie czy ja mialam? Jest sie czego obawiac? Niech ktoś wytłumaczy:))

Lek. Tomasz Budlewski

igg bardziej o dawniejszym kontakcie z drobnoustrojem wskazana wizyta u lekarza ponownie