Jak sprawdzić, czy zostały podwiązane jajowody?

Witam serdecznie. Ponad miesiąc temu miałam 3 cesarskie cięcie. Przy samym zabiegu zapadła decyzja o podwiazaniu jajowodow przez to, że pękła macica. Jednak na wypisie nie ma o tym wzmianki, myślałam więc że na kontrolnej wizycie upewnie się na 100%. Niestety lekarz nie był w stanie tego stwierdzić, bo jak sam mówi nie da się tego zobaczyć na usg. I teraz jest tak, że boję się zaryzykować i wspolzyc bez zabezpieczenia. Chciałabym wiedzieć czy jest jakaś nieinwazyjna metoda by się upewnić ?

Tak, jest to histerosalpingografia czyli podanie kontrastu do jamy macicy i jej wypełnienie co wypełnia też jajowody i sprawdza ich drożność w rentgenie. Histerosalpingografia, HSG – badanie rentgenowskie mające na celu uwidocznienie jamy macicy i jajowodów. Technika ta pozwala diagnozować nieprawidłowości budowy macicy i jajowodów.