Zapadnięte ciemiączko a jego sprawdzenie

Witam. Chciałabym zapytać jak się sprawdza zapadnięte ciemiączko - w pozycji pionowej czy na leżąco? U mojego synka w pozycji pionowej występuje zapadnięte ciemiączko a gdy leży ciemiączko jest równe z resztą głowy. W jaki sposób powinnam sprawdzić zapadnięte ciemiączko żeby mieć pewność czy wszystko jest w porządku czy jednak mam powody do niepokoju? I jeśli okaże się, że ciemiączko faktycznie jest zapadnięte to co powinnam zrobić? Od czego zacząć? Czy wtedy natychmiast powinnam udać się do lekarza czy najpierw poczekać albo wykonać jakieś badania? Czym w ogóle grozi zapadnięte ciemiączko? Czy to jest bardzo groźne schorzenie u dziecka i są powody do niepokoju czy raczej nie ma problemu z wyleczeniem zapadniętego ciemiączka? Martwię się i to im później tym martwię się coraz bardziej... Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zapadnięte ciemiączko jest badalne zarówno w pozycji siedzącej jak i leżącej. Jeśli ma Pani jakieś wątpliwości, to powinna się Pani skonsultować osobiście z pediatrą.