Duże ciemiączko u 8-miesięcznego niemowlęcia

Witam moja córka skończyła 8 miesięcy i wciąż ma duże ciemiączko.Dodam że karmię ją piersią i podaje witaminę d raz dziennie. urodziła się z wagą 4 kg naturalnie. Czy powinnam się martwić? z góry dziękuję za odpowiedz.

Szanowna Pani,
Wszystko zależy co to znaczy duże ciemiączko. W normalnej sytuacji ciemiączko przednie zarasta między 12-18 miesiącem życia. U Pani dziecka nie jest to więc nic nadzwyczajnego i niepojącego. Proszę nadal podawać vitaminę D w trakcie karmienia piersią. Przy okazji wizyty u pediatry proszę poprosić o ocenę dziecka pod kątem krzywicy, która czasem może objawiać się późnym zarastaniem ciemiączka.
z poważaniem,
J.Zachwieja