Jak stosować IPP z suplementami diety?

Odezwala sie u mnie wiosenna dolegliwosc czyli zapalenie blony sluzowe zoladka.Jest mi niedobrze od rana.Musze przyjmowac controloc ale przyjmuje jeszcze inne leki oraz magnez i potas bo mam stwierdzone niedobory a wiem ze ipp zaburzaja wchlamianie tych lekow jak je zazywac zeby bylo dobrze?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Controloc należy przyjmować rano na czczo, pół godziny przed śniadaniem. Natomiast suplementy (magnez i potas) może Pani przyjąć po pewnym czasie od przyjęcia IPP (np. wieczorem). W razie jakichkolwiek wątpliwości lub dolegliwości powinna się Pani zgłosić do lekarza.