Jak stosować leki od nadciśnienia?

Jak właściwie powinno się przyjmować leki na nadciśnienie (chodzi mi o pory dnia): Betaloc ZOK 100 i Avasart 160 mg - biorąc pod uwagę biorytm organizmu i to, aby działanie w/w leków było jak najbardziej skuteczne i efektywne?

Leki i pory ich przyjmowania dobiera się na podstawie pomiarów ciśnienia u każdego pacjenta indywidualnie. Trzeba zgłosić się z dzienniczkiem ciśnień do lekarza rodzinnego. Pomiary prowadzone przez 10-14 dni 2x dziennie (ciśnienie i tętno).