Leczenie nadciśnienia a stosowanie leków

Dzień Dobry. Leczę nadciśnienie. Biorę amlozek 5 mg i Bisocard 2,5 mg. 1 raz dziennie. Ostatnio jednak zawsze rano mam około 160/100, podobnie wieczorem. Jak wezmę relanium 2 mg to wszystko wraca do normy. Mam zatem pytanie czy przy takiej sytuacji muszę brać mocniejsze leki na zbicie czy coś na uspokojenie . Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nieskuteczność lecenia powinna być zweryfikowana przez lekarza. Proszę udać się do lekarza rodzinnego w celu zwiększenia dawek leków lub ich zmiany.
Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym przez tydzień prowadzić dziennieczek ciśnień, mierzyć ciśneinia przynajmniej 2 razy dziennie i z tymi wynikami udac się do lekarza, który na pewno także zmierzy Pani ciśnienie, jeśli będzie sie utrzymywało na poziomie 160/100, sądze że konieczne będzie wprowadzenie kolejnego leku na nadiśnienie z innej grupy.
Podrawiam