Jak stosować Nuva Ring po abrazji?

witam mam pytanie, 1 pazdziernika mialam pobierany wycinek i robioną abrazje, jako antykoncepcje stosuję nuvaring , mialam go wyjąć wczoraj ale wyjełam go na zabieg czyli tydzień temu, a okres powinnam dostać 11 października, czy abrazja liczy sie jako okres i kolejny bedzie za 4 tyg od dnia zabiegu i kiedy powinnam zacząć stosować antykoncepcję po kolejnym okresie czy według harmonogramu jak dotychczas

Piotr Pilarski

Podczas abrazji blona sluzowa jest mechanicznie zlusczana dlatego moze to zaburzyc cykl. Ciężko powiedzieć jaki dokladnie będzie mialo to wplyw. w Pani przypadku sugeruje stosowac inne zabezpieczenie np prezerwatywę do dnia krwawienia i wtedy zastosować antykoncepcje nuvaring.

Pozdrawiam.