Nuva Ring a zabieg kolposkopii

witam dnia 01 października ide na zabieg kolposkopia szyjki macicy wraz z wycinkiemi i ambrazje, używam novaringu jak środka antykoncepcji , novaring przed miesiączka powinnam wyjąc 8-mego października a ZOSTANIE wYJĘTY 1-EGO , czy antykoncepcja dalej działa i moge go włozyc po zabiegu czy musze czekac do nastepnej miesiaczki, czy powinnam go włozyc tak jak zawsze we czwartek co miesiąc, czy czekac jak sie pojawi miesiaczka

Aleksander Ropielewski

Nie można ponownie włożyć raz wyjętego krążka. sugeruję poczekać do kolejnego terminu, kiedy normalnie wkłada Pani krążęk, a do tej pory korzystanie z mechanicznych metod antykoncepcji.

Lek. Tomasz Budlewski

po zabiegi przez pewien czas będzie Pani krwawienie wiec sama Pani rozumie ze stosunki nie będą wskazane a nawet przeciwwskazane.otrzyma Pani odpowiednie zalecenia po zabiegu.