Oksazepam a ryzyko uzależnienia

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące stosowania leku Oksazepam. Przyjmuję ten lek na zaburzenia lękowe, jednak bardzo boję się, żeby się od niego nie uzależnić. Czytałem w internecie, ale też w ulotce Oksazepamu, że ten lek ma silne właściwości uzależniające i może mocno uzależniać. Czy to prawda? I jeśli tak to w jakiej ilości i w jaki sposób zażywać lek Oksazepam, by nie groziło mi uzależnienie od niego? Tak jak wspomniałem, mam stany lękowe i boję się, że długotrwałe stosowanie leku Oksazepam może doprowadzić do uzależnienia. W jaki sposób się przed tym uchronić? Czy Oksazepam to rzeczywiście dobry wybór czy może jednak lepiej byłoby zastosować jakiś inny środek, który nie miałby takich właściwości uzależniających? Czy przyjmowanie tego preparatu jest bezpieczne dla zdrowia i nie sposobuje jakichś negatywnych skutków ubocznych dla organizmu? Bardzo dziekuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać sie do lekarza zlecajcego powyższy lek. W zależności od rozpoznania bedzie mozna ustalić dawkowanie. Samodzielnie proszę nie przyjmować.