Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od leków benzodiazepinowych

PRZEZ 36LAT LEKARZE PROWADZĄCY STOSOWAŁ MI LEK CLONAZEPAM BDZ TZW. BENZODIAZEPINY. JAKI TERAZ MAM USZCZERBEK NA ZDROWIU I ILE LAT BĘDĘ LECZYŁ SIĘ Z UZALEŻNIENIA I W JAKIM STOPNIU JEST MÓJ ORGANIZM ZNISZCZONY ??
ponad rok temu

Pobyt na oddziale psychiatrycznym

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Clonazepam to pochodna benzodiazepiny, lek, który działa głównie na układ limbiczny i podwzgórze. Lek stosuje się w leczeniu epilepsji, ale oprócz działania przeciwdrgawkowego wykazuje też działanie uspokajające i przeciwlękowe. Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do stanu zależności. Po nagłym odstawieniu (po długotrwałym stosowaniu) mogą pojawić się objawy abstynencyjne, np.: pobudzenie psychoruchowe, psychoza, halucynacje, drgawki, zaburzenia zachowania. Trudno precyzyjnie stwierdzić, jakie skutki w Pana/Pani organizmie pojawiły się wskutek długotrwałego zażywania Clonazepamu. Czas terapii uzależnienia też zależy od wielu czynników, np. od motywacji wyjścia z uzależniania przez pacjenta, od podjętego rodzaju psychoterapii, od podejścia lekarza/terapeuty itd. Więcej może Pan/Pani przeczytać pod linkiem: Uzależnienie od benzodiazepin.
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy