Jak stosować tabletki antykoncepcyjne po planowanej przerwie?

Dzień dobry. Wyjeżdżając do domu na weekend zapomniałam zabrać ze sobą tabletek antykoncepcyjnych. Nie wzięłam już wczoraj jednej i dziś także nie będę miała jak wziąć. Tabletki na piątek, sobotę i niedzielę są ostatnimi przed tygodniem przerwy. Stąd moje pytanie czy w niedzielę wziąć ostatnią bez tych dwóch (piątek, sobota) i zacząć tydzień przerwy. Czy nie brać i zacząć liczyć przerwę od piątku ( do czwartku) ,i od piątku brać już kolejne 21 czy dopiero od początku cyklu.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u ginekologa i ustalenie najbardziej odpowiedniego postępowania. bez podania dokładnej nazwy antykoncepcji ciężko się wypowiedzieć