Jak szkodliwe mogło być zrobienie zdjęcia RTG w ciąży?

Witam , chcialam zapytac jak szkodliwe moglo byc zrobione zdjecie RTG zeba w ciazy ktore robilam nie wiedzac jeszcze ze jeszcze w ciazy , dowiedzialam sie dopiero 2 tygodnie po wizycie u dentysty.Przyznam ze bardzo sie tym martwie i bede wdzieczna za odpowiedz .Dziekuje

RTG w ciąży po prostu się nie robi;jeżeli już tak się stało należy o tym poinformować lekarza prowadzącego ciążę.Promieniowanie RTG jest szkodliwe,ale wcale nie jest to równoznaczne,że spowodowało,spowoduje jakiekolwiek następstwa.