Jak ulżyć sobie w bólu przy kamicy dróg moczowych?

Jutro mialam miec przyjecie do szpitala na PCNL. Niestety dzis dostalam miesiaczkę i przelizyli termin operacji na 29 czerwca. Nie moge brac zadnych lekow przeciwbolowych ponoewaz po nich mam mocny atak bolu. Kamien daje objawy caly czas. Boli boli boli. Jak przetrwac do nowego terminu. Wysiadam fizycznie i psychicznie

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam leki rozkurczowe (np. no-spa) oraz pyralginę (lek przeciwbólowy z dodatkowym działaniem rozkurczowym). Ewentualnie lekarz rodzinny może zapisać pani Tramal (lekki lek opioidowy o właściwościach rozkurczowych). W razie całkowitego zatrzymania oddawania moczu oraz gorączki i dreszczy polecam niezwłocznie udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR). Pozdrawiam i życzę zdrowia!