Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Endoskopowe operacje kamicy dróg moczowych: Pytania do specjalistów

Jaki termin ważności mają badania USG i RTG?

Dzień dobry, Jaki termin ważności mają badania USG/RTG przed zabiegiem URSL? Badania i skierowanie mam zrobione 8 sierpnia, czy szpital powinien wymagać lub zrobić badania diagnozujące pozycje kamienia przed samą operacją?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Jak przerwać stan zapalny?

Mam 50 lat, cukrzycę typu 2 i nadciśnienie, 8 lat temu usunięto mi macicę z przydatkami (rak trzonu macicy wczesne stadium, bez leczenia onkologicznego) biorę gynodian depot, mam kamicę moczanową, 2 lata temu wykonano PCNL (obie nerki). Od tego... Mam 50 lat, cukrzycę typu 2 i nadciśnienie, 8 lat temu usunięto mi macicę z przydatkami (rak trzonu macicy wczesne stadium, bez leczenia onkologicznego) biorę gynodian depot, mam kamicę moczanową, 2 lata temu wykonano PCNL (obie nerki). Od tego czasu wiem, że żyję, spadło mi ciśnienie, uważam na dietę, nerki pod kontrolą . Od 4 miesięcy mam temperaturę 37,5 (wcześniej 36,6), ob 48, CRP 25, leukocyty 13,5 mocz i posiew ok. Jestem słaba, pocę się, nie dolega mi żaden konkretny ból. Po przeprowadzonych kompleksowych badaniach (tarczyca, zęby, nerki, narządy wewn., wątroba, trzustka wyniki ok), lekarz zapisał mi zinat 1000 na 10 dni, by przerwać "stan zapalny" ? Nadal mam 37,5, jakie badania jeszcze zrobić by sobie pomóc? Lekarz chce wysłać mnie do szpitala na oddział wewnętrzny ale ja umieram ze strachu, że to jakiś przerzut. Proszę o sugestie, pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak

Bóle w dolnej części brzucha po zabiegu URSL

2 tygodnie temu mialem zabieg ursl i założyli mi sonde dj od tygodnia odczuwam bole w dolnej czesci brzucha po lewej stronie czy to normalne Robert
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak powinny być usuwane kamienie z nerek?

Witam Kilka dni temu miałam operację usuwania kamieni metodą pcnl. Do usunięcia był 1 kamien który lekarz rozbil na 2 i usunął mi tylko 1 część. Powiedziano mi ze drugiej czesci nie mozna usunąć bo jest umiejscowiony w miąższu nerki... Witam Kilka dni temu miałam operację usuwania kamieni metodą pcnl. Do usunięcia był 1 kamien który lekarz rozbil na 2 i usunął mi tylko 1 część. Powiedziano mi ze drugiej czesci nie mozna usunąć bo jest umiejscowiony w miąższu nerki. Chciałabym się dowiedziec czy kamień w miąższu może się przesunąć i sprawiać kłopoty? Dlaczego nie mozna było usunąć kamienia z miąższu? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy to możliwe, aby w tak krótkim czasie utworzył się tak duży kamień?

Po roku od ursl (gietki) -wyczyszczono nerke ze złogów - na usg stwierdzono kolejny kamien 15 mm oraz inne drobne złogi , czy to możliwe , aby w tak krotkim czasie utworzył sie tak duży kamien?? Mam 35 lat i pije duzo wody brak nalogow i otylosci, siedzacy tryb pracy
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Czy brak miesiączki po zabiegu URSL jest normalne?

Witam mam pytanie. 6tyg temu mialam zabieg ursl.od tego czasu nie mam miesiaczki.czy to normalnie? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Powikłania po zabiegu URSL moczowodu lewego

Witam. 22 styczna 2019r miałam wykonany zabieg URSL moczowodu lewego z przemieszczeniem kamienia 11 mm do nerki. Założono cewnik JJ i wypisano do domu. 6 lutego miałam zabieg ESWL. Są dwa złogi po ok. 6 mm. 21 lutego kolejny zabieg... Witam. 22 styczna 2019r miałam wykonany zabieg URSL moczowodu lewego z przemieszczeniem kamienia 11 mm do nerki. Założono cewnik JJ i wypisano do domu. 6 lutego miałam zabieg ESWL. Są dwa złogi po ok. 6 mm. 21 lutego kolejny zabieg ESWL. Cały czas odczuwam parcie na cewkę moczową. Leki nie pomagają. Mam krwiomocz. Czy to są normalne objawy i jak długo jeszcze będą się utrzymywać. To parcie jest nie do wytrzymania. Jestem już zmęczona tymi wędrówkami do łazienki. Mam jeszcze jedno pytanie czy zabieg ESWL można zrobić w znieczuleniu bo dla mnie był bardzo bolesny.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy muszę ogolić miejsca intymne przed zabiegiem URSL?

Dobry wieczór Mam takie pytanie 27 marca mam mieć zabieg ursl czy muszę ogolić miejsca intymnne ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Wojciech Cieślikowski
Dr n. med. Wojciech Cieślikowski

Czy to normalny objaw czy powinienem się martwić?

Witam. 5 dni temu miałem zabieg URSL (6mm kamien na koncu moczowodu) i zostal mi zalozony cewnik DJ z nitką do samodzielnego wyciągnięcia. Zgodnie z zaleceniem urologa wyciągnąłem go w dniu dzisiejszym i po chwili pojawila sie kolka nerkowa w... Witam. 5 dni temu miałem zabieg URSL (6mm kamien na koncu moczowodu) i zostal mi zalozony cewnik DJ z nitką do samodzielnego wyciągnięcia. Zgodnie z zaleceniem urologa wyciągnąłem go w dniu dzisiejszym i po chwili pojawila sie kolka nerkowa w obu nerkach (zabieg tylko na lewym moczowodzie). Czy to normalny objaw czy mam się martwić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak ulżyć sobie w bólu przy kamicy dróg moczowych?

Jutro mialam miec przyjecie do szpitala na PCNL. Niestety dzis dostalam miesiaczkę i przelizyli termin operacji na 29 czerwca. Nie moge brac zadnych lekow przeciwbolowych ponoewaz po nich mam mocny atak bolu. Kamien daje objawy caly czas. Boli boli boli.... Jutro mialam miec przyjecie do szpitala na PCNL. Niestety dzis dostalam miesiaczkę i przelizyli termin operacji na 29 czerwca. Nie moge brac zadnych lekow przeciwbolowych ponoewaz po nich mam mocny atak bolu. Kamien daje objawy caly czas. Boli boli boli. Jak przetrwac do nowego terminu. Wysiadam fizycznie i psychicznie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wojciech Zygmunt
Lek. Wojciech Zygmunt

Usuwanie kamieni z nerki metodą PCNL a picie alkoholu

Witam. Tydzień temu miałem usuwane kamienie z nerki metada PCNL. Czy jutro z okazji urodzin mogę napić się alkoholu(wino , wodka ?)?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy przebyta urosepsa może mieć wpływ na przeprowadzenie zabiegu rozbicia kamieni nerkowych PCNL?

Dzień dobry, czy przebyta urosepsa może mieć wpływ na przeprowadzenie zabiegu rozbicia kamieni nerkowych PCNL? Jesli tak, to jaki? Pacjent został przyjęty do szpitala z silnym bólem nerki. Okazało się, że w nerce zaczęła sie zbierać ropa. Kilkakrotnie zakładano cenik... Dzień dobry, czy przebyta urosepsa może mieć wpływ na przeprowadzenie zabiegu rozbicia kamieni nerkowych PCNL? Jesli tak, to jaki? Pacjent został przyjęty do szpitala z silnym bólem nerki. Okazało się, że w nerce zaczęła sie zbierać ropa. Kilkakrotnie zakładano cenik JJ oraz pacjent otrzymywał antybiotyki. Niestety jego stan pogorszył się i doszło do urosepsy. Urosepsa została zatrzymana, ale kamienie nadal są do rozbicia PCNL. Proszę o radę.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Andrzej Sawicki
Dr n. med. Andrzej Sawicki

Jak leczyć przepuklinę pachwinową prostą?

Witam zdiagnozowano u mnie obustronna przepuklinę pachwinową prostą. Co ciekawe dolegliwość ta wystąpiła po zabiegu płukania pęcherza moczowego podczas cewnikowania po URSL. Czy miałem już ją wcześniej i wtedy się ujawniła ?. Czy jest konieczny zabieg (nie są duże-ślady uwypukleń... Witam zdiagnozowano u mnie obustronna przepuklinę pachwinową prostą. Co ciekawe dolegliwość ta wystąpiła po zabiegu płukania pęcherza moczowego podczas cewnikowania po URSL. Czy miałem już ją wcześniej i wtedy się ujawniła ?. Czy jest konieczny zabieg (nie są duże-ślady uwypukleń odprowadzalne). Może poczekać z zabiegiem !. Jaką metodę wybrać laparoskopia czy tradycyjną i czy to bezpieczny zabieg, boję się bóli przewlekłych. Pole operacyjne jest znacznie unerwione.Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Kiedy planować powrót do pracy po usuwaniu kamieni z nerki?

Witam dwa tygodnie temu miałam usuwane kamienie z nerki metodą PCNL.Pracuje w takich warunkach że codziennie dźwigam ok .500 kg.Kiedy planować powrót do pracy.Narazie mam zwolnienie z pracy na miesiąc.Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Dlaczego mam silne parcie na mocz przed i w trakcie oddawania?

Mam założony cewnik DJ, jestem po nieudanym zabiegu ursl. Z powodu zwężenia nie udało się usunąć kamienia. Przy tym cewniku mam silne parcie na mocz przed i w trakcie oddawania. Pobolewa mnie nerka. Jestem osłabiona. Czy da się zminimalizować te... Mam założony cewnik DJ, jestem po nieudanym zabiegu ursl. Z powodu zwężenia nie udało się usunąć kamienia. Przy tym cewniku mam silne parcie na mocz przed i w trakcie oddawania. Pobolewa mnie nerka. Jestem osłabiona. Czy da się zminimalizować te objawy? Nie mogę wyjść z domu bo biegam do łazienki co chwilę. Proszę o poradę
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy normalne jest odczuwanie bólu u osoby po zabiegu URSL?

Witam. Jestem po zabuegu URSL. 3 tyg temu wyszedlem ze szpitala. I nadal i nadal oczuwam dziwne bole w roznych miejscach prawgo boku. Czy to niormalen? I jak dugo to moze trwac? Lekartswa skonczylem brac kilka dni temu. Nie mialem nie mialem zakladango cewnika DJ.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Bóle w nerkach po rozbiciu i usunięciu kamieni

Witam, 11 grudnia miałam usuwania kamieni 3mm i 4mm z lewej nerki metodą URSL, jeden z nich został rozbity, drugi wyjęty. Kilka dni po zabiegu odczuwałam ból jednak to ustąpiło. Dziś mija prawie miesiąc od zabiegu, a ja znów zaczęłam... Witam, 11 grudnia miałam usuwania kamieni 3mm i 4mm z lewej nerki metodą URSL, jeden z nich został rozbity, drugi wyjęty. Kilka dni po zabiegu odczuwałam ból jednak to ustąpiło. Dziś mija prawie miesiąc od zabiegu, a ja znów zaczęłam odczuwać bóle w obu nerkach. Piję dużo wody, zażywam od tygodnia fitolizynę. Kontrolę mam 30 stycznia. Czym mogą być spowodowane te bóle?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy mogę odczuwać ból i kłucia miesiąc po usunięciu kamienia z nerki

Czy miesiąc po usunięciu kamienia z prawej nerki metoda pcnl mogę odczuwać ból, uklucia, ciepło w boku promieniujace do uda? I jak długo mogę czuć ten ból?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego wystąpiła przepuklina po operacji URSL?

Witam serdecznie. Po operacji ursl wystąpiła obustronne przepuklina pachwinowa prosta.Jestem zaskoczony i załamany. Co było przyczyną jej wystąpienia. Boję się następnych operacji. Jak szybko musze sie poddać operacji.Znajomi mają już kilka lat.Boją się też bólu przewlekłego naruszeniu nerwów. Dziękuję za poradę.Zbyszek 60 lat.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy mogę mieć usuwany kamień moczowy podczas okresu?

Dzień dobry, za 4 dni mam iść na zabieg ursl usuwanie kamienia z przewodu moczowego do szpitala, a akurat z moich wyliczeń wynika, ze za 6 dni mam mieć miesiaczke i czuje też, ze to już nie długo. Czy to... Dzień dobry, za 4 dni mam iść na zabieg ursl usuwanie kamienia z przewodu moczowego do szpitala, a akurat z moich wyliczeń wynika, ze za 6 dni mam mieć miesiaczke i czuje też, ze to już nie długo. Czy to jest przeciwwskazanie do wykonania zabiegu? Co jeśli dostanę akurat w dniu zabiegu? Prosze o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty