Jak przerwać stan zapalny?

Mam 50 lat, cukrzycę typu 2 i nadciśnienie, 8 lat temu usunięto mi macicę z przydatkami (rak trzonu macicy wczesne stadium, bez leczenia onkologicznego) biorę gynodian depot, mam kamicę moczanową, 2 lata temu wykonano PCNL (obie nerki). Od tego czasu wiem, że żyję, spadło mi ciśnienie, uważam na dietę, nerki pod kontrolą . Od 4 miesięcy mam temperaturę 37,5 (wcześniej 36,6), ob 48, CRP 25, leukocyty 13,5 mocz i posiew ok. Jestem słaba, pocę się, nie dolega mi żaden konkretny ból. Po przeprowadzonych kompleksowych badaniach (tarczyca, zęby, nerki, narządy wewn., wątroba, trzustka wyniki ok), lekarz zapisał mi zinat 1000 na 10 dni, by przerwać "stan zapalny" ? Nadal mam 37,5, jakie badania jeszcze zrobić by sobie pomóc? Lekarz chce wysłać mnie do szpitala na oddział wewnętrzny ale ja umieram ze strachu, że to jakiś przerzut. Proszę o sugestie, pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana diagnostyka w kierunku chorób reumatycznych oraz innych infekcji min gruźlica, wirusowe zapalenia wątroby, CMV, EBV oraz na pewno do wyjaśnienia kwestia nawrotu choroby nowotworowej.