Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak uniknąć pęknięcia lub nacięcia krocza podczas porodu?

jak uniknąc pekniecia i naciecia krocza?jestem szupla osobą i boje sie ze moj kanał rodny jest wąski i ze bedzie trzeba naciąć lub ze samo peknie a zaznacze ze jest to moja 1 ciaza.czy przechodzące dziecko przez kanal rodny boli?bo skurcze wiem ze bolą ale czy czuc jak dziecko przechodzi?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Poród - kiedy należy udać się do szpitala?

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Decyzja o nacięciu krocza podczas porodu podejmowana jest na bieżąco przez ginekologa i położną w zależności od przebiegu porodu. Nacięcie krocza wykonywane jest przede wszystkim w celu uniknięcia pęknięcia krocza (które przebiega w sposób mniej kontrolowany i goi się trudniej). Nie istnieje jednoznaczne porównanie bólu podczas porodu, dla części kobiet skurcze (a zwłaszcza parte) są dużo bardziej bolesne niż przechodzenie dziecka przez drogi rodne. Proszę pamiętać, że w Polsce kobietom rodzącym przysługuje prawo do bezpłatnego znieczulenia porodu w ramach NFZ.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy