Jak upewnić się, że wszystko jest w porządku we wczesnej ciąży?

Witam!31.01.014 wykonałam badanie z krwi na stężenie HCG z neg. wynikiem.Przez 2 kolejne tygodnie wykonywałam testy z tym samym wynikiem, aż do wczoraj.Bardzo się boję ponieważ z powodu kłopotów ze zdrowiem wynikających z długotrwałej diety zażywałam dużo witamin i piłam dużo soków marchewkowych, przez co popadam teraz w paranoję, bo nie wiedziałam że witaminy mogę zaszkodzić dziecku.Jak mogę upewnić się czy jest wszystko w porządku we wczesnej ciąży?Proszę o pomoc!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zażywanie witamin oraz picie soków marchewkowych nie ma negatywnego wpływu na rozwój ciąży. Nie ma powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. W celu upewnienia się, że ciąża rozwija się prawidłowo, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.