Jak ustrzec siebie i dzieci przed wirusem grypy?

Witam. Błagam o wskazówki. Emigrowaliśmy z dziećmi z domu do teściów ponieważ moi rodzice z którymi mieszkamy mają grypę. Dzieci mają 5 lat a drugie 3 miesiące i w tej chwili kończą antybiotykowe leczenie na zapalenie oskrzeli. Dziś mąż wrócił z pracy z katarem a w nocy gorączka 39,5°C. Zatem podejrzewam grypę. Niemowlę od urodzenia jest karmione butelką więc odporności zbyt dużej niestety nie ma. Jestem przerażona. Nie wiem jak ustrzec siebie i dzieci przed tym wirusem. Pomocy!

Witam!
Istnieje lek o nazwie oseltamiwir, który podany po kontakcie z osobą chorą na grypę pozwala uchronić się przed zakażeniem. Lek ten jest przepisywany na receptę. Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu jak najszybciej, proponuję przychodnię całodobową (adres najbliższej placówki znajdą Państwo w internecie wpisując miejscowość i "nocna i świąteczna opieka lekarska").