Jak usunąć blizny i ślady po trądziku?

Mam już trądzik od ok. 5 lat. Od tego czasu pozbyłam się pryszczy, ale zostały mi niestety blizny. Nie są w najgorszym stanie, są lekko sino-czerwone, w niektórych miejscach są małe dziury. Na szczęście nie są to olbrzymie ślady. Chodzę do dermatologa. Stosowałam rożne maści. Krosty ropne wyskakują mi bardzo rzadko, nawet już wcale. Chciałam się już całkiem pozbyć tego problemu, a teraz są nim blizny po trądziku.

KOBIETA ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy