Jak usunąć wydzielinę z gardła po grypie?

Moja babcia zachorowała na grypę 2-3 dni temu. Gorączka już minęła, ale dla babci bardzo uciążliwa jest flegma w gardle. Przez tę flegmę, przy oddychaniu wyraźnie słychać 'charczenie'. Jako lekarstwo, które ma pomóc ułatwić odkrztuszanie podawana jest Flegamina. Wydaje mi się, że aby pozbyć się flegmy z gardła należy po prostu... kaszleć. Kaszleć i to bardzo mocno. Problem w tym, że babcia ma już swoje lata, i po prostu nie ma siły na to, aby przymusić się do kaszlenia. W jaki więc sposób można ułatwić pozbycia się wydzieliny z gardła? Dziękuję.

Lek. Katarzyna Szymczak

Można dodatkowo stosować leki rozrzedzające wydzielinę typu ACC oraz oklepywanie i zachęcać babcie do kaszlu.