Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak walczyć z bolesną zgagą?

Co jakiś czas mam problem z bardzo bolesną "zgagą" (?). Objawy to: - Bardzo duży, zaciskający ból w okolicy przepony, zaraz pod żebrami, - Problem ze złapaniem powietrza, krótki oddech, - Krew nie dopływa w pełni do rąk, pojawia się zimny pot (to, myślę, efekt stresu), - Znaczne wzdęcie brzucha w krótkim czasie. Pomaga zwykle siemię lniane i wywołanie odruchu wymiotnego. Chciałbym pójść do lekarza, ale nie mogę - nie mam ubezpieczenia, z powodu sytuacji życiowej nie stać mnie też na prywatną opiekę medyczną. Te epizody pojawiają się raz na czas, kiedyś częściej, teraz raz na 2-3 miesiące. Mam 27 lat, ważę za dużo - 110kg, mimo, że prawie nic nie jem, bo mnie nie stać i ciągle chodzę głodny, podejrzewam refluks, miałem też podejrzenie nadciśnienia parę lat temu - ale wykryto tylko małe skoki, interwencja nie była potrzebna, po jedzeniu ciągle bekam. Jak wspomniałem - do lekarza nie mam możliwości, by iść, może, kiedy znajdę pracę - a z tą jest ciężko.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Może Pan w tej sytuacji na próbę zastosować omeprazol 40mg rano na czczo, do kupienia w aptece bez recepty (bez recepty są mniejsze dawki, będzie Pan musiał po prostu przyjmować po kilka tabletek), stosować ok. 2-3 tygodnie na czczo, rano, na 20-30min przed posiłkiem

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy