Jak walczyć z bolesną zgagą?

Co jakiś czas mam problem z bardzo bolesną "zgagą" (?). Objawy to: - Bardzo duży, zaciskający ból w okolicy przepony, zaraz pod żebrami, - Problem ze złapaniem powietrza, krótki oddech, - Krew nie dopływa w pełni do rąk, pojawia się zimny pot (to, myślę, efekt stresu), - Znaczne wzdęcie brzucha w krótkim czasie. Pomaga zwykle siemię lniane i wywołanie odruchu wymiotnego. Chciałbym pójść do lekarza, ale nie mogę - nie mam ubezpieczenia, z powodu sytuacji życiowej nie stać mnie też na prywatną opiekę medyczną. Te epizody pojawiają się raz na czas, kiedyś częściej, teraz raz na 2-3 miesiące. Mam 27 lat, ważę za dużo - 110kg, mimo, że prawie nic nie jem, bo mnie nie stać i ciągle chodzę głodny, podejrzewam refluks, miałem też podejrzenie nadciśnienia parę lat temu - ale wykryto tylko małe skoki, interwencja nie była potrzebna, po jedzeniu ciągle bekam. Jak wspomniałem - do lekarza nie mam możliwości, by iść, może, kiedy znajdę pracę - a z tą jest ciężko.

Może Pan w tej sytuacji na próbę zastosować omeprazol 40mg rano na czczo, do kupienia w aptece bez recepty (bez recepty są mniejsze dawki, będzie Pan musiał po prostu przyjmować po kilka tabletek), stosować ok. 2-3 tygodnie na czczo, rano, na 20-30min przed posiłkiem