Jak wygląda USG miednicy tkanek miękkich?

Mam pytanie jak wygląda Usg miednicy tkanek miękkich ??? na czym polega?? Bo nie wiem jak to badanie wygląda czy jest takie samo jak zwykłe usg bo ma to pokazać czy nie ma nacieku lub stanu zapalnego w miednicy ...

Jeśli takie badanie wykonuje się u kobiety to najczęściej drogą przezpochwową (najlepszy wgląd). U mężczyzn standardowo przez powłoki brzuszne.